Pobierz broszurę
Wróć do strony głównej

Aneta Jabłońska-Ośka

Kandydatka na radną Rady Miasta Kraśnik 

okręg nr 3, miejsce nr 5 na liście KWW Porozumienie i Rozwój

MOJE MOTTO

„Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest; nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi” /Jan Paweł II/.

MOJE HASŁO

Przyjazny Kraśnik dla młodzieży, bo inwestycja w młodzież to inwestycja w przyszłość!

KIM JESTEM

Urodziłam się w Kraśniku i mieszkam tu od 40 lat. Z wykształcenia jestem nauczycielem. Ukończyłam studia na Wydziale Pedagogiki Akademii Świętokrzyskiej im. J. Kochanowskiego w Kielcach, jak również studia podyplomowe - Organizacja i Zarządzanie Oświatą oraz Podstawy przedsiębiorczości.

 

Sukces zawdzięczam swojej ciężkiej pracy. Złożyło się na niego zdobycie wykształcenia w czasie studiów i sumienne wypełnianie obowiązków zawodowych, a także wychowywanie dwóch wspaniałych córek. Ciągle zdobywam wiedzę i nowe umiejętności, dzięki czemu stale podnoszę swoje kwalifikacje zawodowe. Od 2006 roku pracowałam w Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Olbięcinie. Od 2016 roku pełnię funkcję dyrektora Zespołu Szkół Nr 3 w Kraśniku - największej placówki oświatowej w Powiecie Kraśnickim.

 

Przy Zespole Szkół Nr 3 w Kraśniku budujemy nowoczesne warsztaty szkolne, w których zaprojektowano 18 pracowni technicznych. Rozwój nowoczesnego szkolnictwa zawodowego jest jednym z priorytetów Powiatu Kraśnickiego, jak również moim. 

 

W naszej szkole ma swoją siedzibę drużyna SPICE GEARS – pierwsza w Polsce drużyna, uczestnicząca w prestiżowych, międzynarodowych konkursach robotycznych. Grupę tworzą młodzi, ambitni ludzie, których połączyło zamiłowanie do robotów. Wspieram drużynę w ich działaniach, gdyż inwestycja w młodzież to inwestycja w przyszłość naszego społeczeństwa.

 

Jestem prezesem Stowarzyszenia „Każdy ma Szansę", które działa na rzecz osób niepełnosprawnych i osób mających szczególnie trudną sytuację życiową. Podejmuję inicjatywy na rzecz edukacji, rehabilitacji, opieki, wychowania i profilaktyki. Należę do Powiatowej Rady Działalności Pożytku Publicznego w Kraśniku (funkcja społeczna).

MOJE CELE DO REALIZACJI

  • Stworzenie warunków do rozwoju wysokiej jakości kształcenia.
  • Zwiększenie liczby miejsc w przedszkolach oraz punktów opieki nad dzieckiem.
  • Zapewnienie uczniom i rodzicom opieki specjalistycznej: psychologów, logopedów oraz rehabilitantów dla klas integracyjnych.
  • Budowa i modernizacja dróg, chodników i parkingów na terenie całego miasta.
  • Budowa ścieżek rowerowych.
  • Rewitalizacja Zalewu Kraśnickiego.
  • Utrzymanie czystości na terenie miasta.
  • Tworzenie nowych miejsc pracy.

 

#PrzyjaznyKraśnik