Pobierz broszurę
Wróć do strony głównej

Paweł Kurek

Kandydat na Radnego do Rady Miasta Kraśnik 

okręg nr 2, miejsce nr 1 na liście KWW Porozumienie i Rozwój

MOJE MOTTO

„Uczciwy Kraśnik”

KIM JESTEM

Mam 40 lat. Jestem absolwentem Wydziału Politologii Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie, Wydziału Elektroniki i Informatyki Politechniki Lubelskiej oraz Wydziału Administracji i Nauk Społecznych Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie.

 

Zawodowo od początku kariery związany jestem z branżą informatyczną. Pracuję jako nauczyciel przedmiotów informatycznych w Zespole Szkół nr 1 –„Na Górce”. Od kilkunastu lat odpowiadam za infrastrukturę informatyczną Urzędu Gminy Kraśnik. Moją pasją  jest pływanie i biegi, już dwukrotnie ukończyłem kraśnicki półmaraton im. 24 Pułku Ułanów.

 

Kraśniczanin, żona Marta, córka Weronika, syn Błażej.

ZDOBYTE DOŚWIADCZENIE

Od wielu lat realizuję się społecznie dla mieszkańców Kraśnika. Zebrałem i złożyłem na ręce burmistrza ponad 2100 podpisów w sprawie gospodarnego zarządzania KPWiK, a w efekcie obniżenie cen wody i ścieków w Kraśniku.

 

Złożyłem do władz miasta petycję o działania mające na celu obniżenie cen szkolnych obiadów – brak odpowiedzialnej polityki żywieniowej spowodował, że mamy jeden z najniższych współczynników spożywania posiłków, nie tylko w województwie – ale i w kraju.

 

Wraz ze Związkiem Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych zebrałem ponad 1700 podpisów i skutecznie zaangażowałem się w obronę kraśnickiego pomnika Partyzanta.

 

Wielokrotnie, zarówno na sesjach Rady Miasta, jak i w formie petycji czy wniosków, zabiegałem o  w/w jak i inne sprawy tak dla nas ważne - mieszkańców Kraśnika. Mandat radnego pozwoli mi skuteczniej reprezentować Państwa interesy i w związku z tym, proszę o aktywne wsparcie mojej kandydatury.

 

Moje największe atuty to: konsekwentne dążenie do celu, skuteczność w działaniu, kompetencje, umiejętność współpracy. 

MOJE CELE 

Będę konsekwentnie zabiegał o:
 

  • Połączenie spółek miejskich - niższe koszty, sprawniejsze zarządzanie. 
  • Niższe opłaty za wodę i ścieki. 
  • Odpowiedzialną politykę żywieniową - niższe ceny szkolnych obiadów.
  • Rewitalizację kraśnickiego zalewu.
  • Rozbudowę i promocję Kraśnickiej Strefy Inwestycyjnej
  • By nasze miasto Kraśnik zostało wykreślone z listy miast zagrożonych zapaścią.

 

#PrzyjaznyKraśnik